24 مرداد 1396 15:28:43
برگزاري دوره آموزشي مفاهيم و كليات دولت الكترونيك باحضور جناب آقاي دكتر ميررضايي در مركز آموزش وپژوهش هاي توسعه و آينده نگري سازمان مديريت و برنامه ريزي استان سمنان

 

برگزاري دوره آموزشي "مفاهيم و كليات دولت الكترونيك " باحضور جناب آقاي دكتر ميررضايي در مركز آموزش وپژوهش هاي توسعه و آينده نگري سازمان مديريت و برنامه ريزي استان سمنان

دوره آموزشي مفاهيم و كليات دولت الكترونيك ، در تاريخ 9/5/96    ماه با هدف آشنايي شاغلين دستگاه­هاي اجرايي استان با مفاهيم و كليات دولت الكترونيك، با حضور آقاي دكترسيد مسعود مير رضايي مديركل محترم ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان برگزار گرديد.

پياده سازي دولت الكترونيكي از مهم ترين اهداف دولت در سال هاي اخير بوده است. فوايد ناشي از اين مهم متوجه تمام اقشار جامعه مي شود، يادگيري مفاهيم پايه و كاربردهاي دولت الكترونيكي براي همه و به ويژه براي كاركنان دولت، صاحبان و فعالان بخش خصوصي، اهميت بيشتري دارد.

سرفصل هاي آموزشي مصوب اين دوره از مجموعه دوره هاي آموزش عمومي فناوري اطلاعات عبارتند از: آشنايي با دولت الكترونيك، آشنايي با مدل هاي توسعه دولت الكترونيك، آشنايي با نقشه راه دولت الكترونيك در ايران و كاربردها و نوآوري ها از آن جمله به تعريف دولت الكترونيكي، مفهوم نظام اداري و دولت الكترونيكي در تحول نظام اداري، مزايا و دستاوردهاي دولت الكترونيكي، اركان دولت الكترونيكي، مدل هاي توسعه دولت الكترونيكي، آشنايي با نقشه راه دولت الكترونيك در ايران و آشنايي با كاربردهاي آن مي توان اشاره كرد.

لازم به ذكر است كه مفاهيم و كليات دولت الكترونيك از كارگاه هاي آموزشي مصوب دولت است كه با هدف اجرايي نمودن و تحقق نظام اداري الكترونيك و فراهم آوردن الزامات آن، اجراي آن در چارچوب نظام آموزش كارمندان دولت به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شده است.


Powered by Tetis PORTAL