برگزاري جلسه ستاد پيشگيري ، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ به بحران استانداري و ستاد مقابله با كرونا ويروس در استان سمنان
  1398/12/28

  جلسه ستاد پيشگيري، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ به بحران استانداري سمنان و ستاد مقابله با كرونا ويروس در استان سمنان به رياست جناب آقاي آشناگر، استاندار محترم سمنان و با حضور جناب آقاي صباغيان معاون محترم هماهنگي برنامه و بودجه سازمان مديريت و برنامه ريزي استان پيرامون مسائل ذيل در روز چهارشنبه مورخ 28 اسفند ماه 1398 در محل سالن مديريت بحران استانداري برگزار گرديد.

  مسائل مطرح شده در اين جلسه:

  🔸روند ابتلايان به كرونا ويروس در روز گذشته افزايش يافت و آزمايش كرونا ۲۷۱ بيمار در آخرين آمار روز گذشته مثبت شد‌
  🔸 روزهاي گذشته مرز بهبودي مبتلايان در استان سمنان به ۷۰ درصد رسيد اما تعداد بيماران بستري در حال افزايش است و حتي يك مورد فوت هم فاجعه است‌‌‌‌.
  🔸تمام اصحاب رسانه و مسئولان مربوط بايد تلاش كنند كه فرهنگ سازي براي در خانه ماندن را به بهترين شكل ممكن ادامه دهند.
  🔸بايد در ايام عيد در خانه بمانيم و از ديد و بازديد پرهيز شود.
  🔸افنتاح آزمايشگاه كرونا در سمنان اقدام مثبت براي مقابله با كرونا ويروس در استان سمنان است و راه اندازي آزمايشگاه ويروس شناسي پزشكي در استان سمنان در مقطع  اقدام بسيار مثبت و موثر بوده است.
  🔸در قالب طرح ملي بسيج مقابله با كرونا ويروس با اقشار مردم تماس گرفته شده است و از روزهاي گذشته تاكنون بيش از ۱۰۰ هزار نفر در حوزه استان سمنان در اين طرح شركت كردند‌‌.
  🔸در روزهاي گذشته با مساعدت سازمان مديريت و برنامه‌ريزي افزون بر ۵۷ ميليارد ريال اعتبار براي مقابله با كرونا به بيمارستان‌هاي علوم پزشكي استان تخصيص يافت . 
  🔸تعطيلي اصناف براساس مصوبه هاي ستاد ملي مقابله با كرونا ويروس است و در اجراي اين طرح بايد استان‌ها به صورت يكپارچه عمل كنند.
  🔸روند مقابله با كرونا ويروس در استان سمنان مطلوب و مثبت است و  روند درمان بهبود يافتگان مبتلا به اين بيماري در شرق استان رو به افزايش است.
  🔸عملكرد خيران و سازما‌ن‌هاي مردم نهاد و شهرداري‌ها براي مقابله با كرونا ويروس بسيار مطلوب بوده است.

  🔸 آمار ابتلا به كرونا ويروس به نسبت جمعيت در استان سمنان قابل توجه است.
  🔸وضعيت شيوع كرونا ويروس در استان سمنان قرمز است و بايد تاحدتوان براي مقابله با كرونا ويروس تلاش كرد‌.
   

  Powered by Tetis PORTAL