2 تير 1397 16:22:23
برگزاري سومين جلسه مشترك شوراي برنامه ريزي و توسعه چهل و سومين(2-97) جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان

 سومين جلسه مشترك شوراي برنامه ريزي و توسعه چهل و سومين(2-97) جلسه  ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 02/04/1397 به رياست جناب آقاي دكتر چاوشي استاندار و رئيس محترم جلسه  و با حضور دكتر همتي نماينده محترم مردم شريف شهرستان هاي سمنان، مهديشهر و سرخه  و اعضا و مدعوين محترم در محل سالن جلسات يادگار امام (ره)  استانداري تشكيل گرديد.

پس از تلاوت آياتي چند از كلام ا... مجيد، جناب آقاي مالكي رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و دبير جلسه ضمن خوش آمدگويي به اعضا و مدعوين محترم ، در ابتداي جلسه 13 كارگروه ذيل شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همراه با ذكر روسا و دبيران كارگروه هاي مذكور را قرائت نمودند و سپس  به ارائه دستور كار جلسه  به شرح ذيل پرداختند:

1- ارائه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتي توسط مديركل محترم دفتر امور اجتماعي استانداري

2- ارائه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتي توسط مديركل محترم اوقاف و امور خيريه استان

3- ارائه گزارش تفريغ بودجه استاني توسط مديركل محترم ديوان محاسبات استان به منظور آگاهي بخشي مالي دستگاه هاي اجرادي در مصرف بهينه اعتبارات

دبير محترم جلسه بيان داشتند: استان سمنان در تهيه اسناد توسعه اقتصادي و اشتغالزايي روستايي استان موضوع ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه كشور ، از استان هاي ديگر پيش قدم بوده و رتبه اول را كسب نموده است . ايشان در ادامه از  دبيران محترم كارگروه هاي تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي ، امور زيربنايي و شهرسازي ، امور اقتصادي و آموزش ، پژوهش، فناوري و نوآوري خواستند كه در جلسات آتي گزارشي از اقدامات انجام شده كارگروه مرتبط را ارائه نمايند. 

پس از بيانات دبير محترم جلسه ،جناب آقاي بينايي مديركل محترم دفتر امور اجتماعي استانداري به تشريح اقدامات انجام شده در كارگروه امور اجتماعي و فرهنگي پرداختند.  و در ادامه دستور كار دوم جلسه توسط جناب واحدي مديركل محترم اوقاف و امور خيريه استان ، كه شامل اهم اقدامات انجام شده    در حوزه اقتصاد مقاومتي ارائه گرديد.

در ادامه جلسه و بند3 دستور كار جلسه، جناب آقاي دهرويه مديركل محترم ديوان محاسبات استان به ارائه گزارش تفريغ بودجه استاني به منظور آگاهي بخشي مالي دستگاه هاي اجرائي در مصرف بهينه اعتبارات به شرح ذيل پرداختند.

سپس جناب آقاي دكتر چاوشي استاندار و رئيس محترم جلسه ضمن تبريك عيد سعيد فطر و آرزوي قبولي طاعات و عبادات در ماه مبارك رمضان به تشريح شرايط عمومي كشور بعد از خروج آمريكا از برجام و برگشت مجدد تحريم ها پرداختند و بيان داشتند:  اهميت اقتصاد مقاومتي صد چندان شده و براي حفظ كشور راهي جزء تكيه بر اقتصاد مقاومتي نداريم و تأكيد داشتند بر لزوم استفاده از همه ظرفيت‌هاي داخلي با توجه به مذاكرات ايران و اروپا، چنانچه اين مذاكرات به جايي نرسد نيز ايران بدون اروپايي‌ها مي‌تواند با بهره‌گيري از منابع داخلي و همراهي و همگرايي مردم شرايط جديد را به بهترين نحو مديريت كند كه اين امر با رهنمودهاي مقام معظم رهبري و وفاق سران قوا مطمئن هستيم روزهاي بسيار با نشاطي را خواهيم داشت و با ايمان به خدا و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي؛ در اين مسير هم پيروز خواهيم بود .

در پايان استاندار محترم استان بر لزوم حضور همه مديران استان در جلسات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي تاكيد كردند و فرمودند: كاري مهم‌تر از اين جلسه نداريم و بهانه‌اي براي عدم حضور مديران پذيرفته نيست . ايشان همچنين از نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي كه در اين جلسات شركت مي‌كنند، تشكر و قدرداني نموده و بيان داشتند: حضور نمايندگان مردم در اين جلسات باعث دلگرمي مديران اجرايي مي باشد.

در ادامه جناب آقاي دكتر همتي نماينده محترم مردم شريف شهرستان هاي سمنان، مهديشهر و سرخه ضمن تشكر از استاندار محترم و همه مسئولين استاني و شهري بيان داشتند بايد رونق توليد در استان مد نظر باشد، بايد شفاف بيان شود.  ايشان با اشاره به تلاش نمايندگان براي رفع نواقص بودجه 97 فرمودند : ظرفيت  استان سمنان در بودجه تسهيلات اشتغال روستايي زياد است و بايد از اين ظرفيت بيشترين بهره را براي رونق توليد در استان داشته باشيم.

  ايشان همچنين تأكيد بر جذب بودجه ملي برش استاني توسط دستگاه هاي اجرايي مرتبط با توجه به نقش پدافند غيرعامل استان دانستند . دكتر همتي يكي از پايه هاي مهم استان را موضوع آب دانستند و بر انتقال آب از درياي خزر كه مشكل زيست محيطي آن رفع شده است تأكيد نمودند . وبيان داشتند: يكي از پايه هاي اقتصاد مقاومتي در استان اعتماد مردم به مسئولين و پيگيري مطالبات مردمي مي باشد.

در ادامه اعضا و مدعوين محترم به ارائه نظرات و پيشنهادات خود در ارتباط با دستور كار جلسات پرداختند.

جلسه ساعت 13:40 با ذكر صلوات به پايان رسيد.