J
I
K
A
B
سه شنبه 6 خرداد 1399
14 دي 1398 13:39:25
برگزاري جلسه شوراي ترافيك استان
جلسه شوراي ترافيك استان به رياست جناب آقاي دكتر فخري، معاون محترم‌ هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان و با حضور سركار خانم پيوندي مدير محترم نظام فني و اجرايي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان سمنان و ديگر مديران اجرايي استان در روز شنبه مورخ 14 دي ماه 1398 در سالن جلسات ساختمان شماره ۲ استانداري برگزار گرديد.
جناب آقاي تركماني، مديركل دفتر فني استانداري سمنان در اين جلسه گفت: جلسه شوراي ترافيك استان به رياست معاون استاندار  با ۳ دستور كار امروز برگزار شد.
وي افزود: در راستاي رسيدگي و ساماندهي امور ترافيكي، بازديد و بررسي نقاط حادثه خيز در شهرستان هاي استان انجام و نقاط حادثه خيز با اولويت كاري، مشخص شده و به شهرداري ها ابلاغ شده است.
مديركل دفتر فني استانداري سمنان اضافه كرد: تمركز و پيگيري تا حصول نتيجه در خصوص اين ‌مهم در راستاي حفظ و ارتقاء امنيت سلامت شهروندان در دستور كار قرار دارد.
سرهنگ موسي بزرگي، رييس پليس راهور استان در اين‌ جلسه گفت: برنامه ها و اقدامات در خصوص كاهش تصادفات فوتي در معابر درون شهري استان در حال انجام است.
وي افزود: طي ۹ ماهه سال جاري تعداد ۲۴ فوتي بر اثر تصادفات معابر دورن شهري در استان اتفاق افتاده كه بر اساس آمار و ارقام، در شهرستان هاي سمنان، مهديشهر و آرادان با كاهش افراد فوتي رو برو بوديم.
وي ادامه داد:تعداد متوفيان تصادفات معابر درون شهري استان در بازه زماني برنامه پنجم توسعه از سال ۹۰ تا ۹۵، بالغ بر ۳۷ درصد كاهش داشته است.
رئيس پليس راهور استان در پايان افزود: برنامه ششم توسعه نيز در خصوص كاهش تعداد تصادفات معابر درون شهري از سال ۹۶ در استان آغاز شده و اين تعداد از ۶۱ نفر در سال ۹۶، به ۲۵ نفر در بازه زماني ۹ ماه سال ۹۸، كاهش يافته است.
تاكيد بر اصلاح نقاط حادثه خيز بر اساس اولويت هاي مشخص شده، ساماندهي دست فروشان در معابر شهري، ارائه برنامه جامع كاهش تصادفات استان، تسريع در راه اندازي و بهره برداري از پيست هاي موتور سواري و اتومبيلراني در شهرستان مهديشهر و تسريع در راه اندازي و بهره برداري از پاركينگ خودروهاي سنگين در شهرستان هاي شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدي شهر، ارادان و ميامي از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه بود.

 


Powered by Tetis PORTAL