J
I
K
A
B
دوشنبه 6 بهمن 1399
دكتر نوبخت گفت: ۱۵۰۰ ميليارد تومان از اين رقم مشخصا براي بيمارستانهايي است كه به صورت مستقيم درگير كرونا هستند و ۳۰۰ ميليارد تومان نيز براي پاداش بخش كوچكي از خدمات بزرگ كادر درماني اختصاص پيدا كرده است.
1399/2/20
در اين جلسه تعدادي از اعضاي جامعه آزمايشگاهيان باليني كشور با اشاره به جمعيت ۳۰ هزار نفري شاغل در اين بخش به بيان برخي مشكلات و ديدگاه هاي خود پرداختند.
1399/2/10
در اين جلسه تعدادي از اعضاي جامعه آزمايشگاهيان باليني كشور با اشاره به جمعيت ۳۰ هزار نفري شاغل در اين بخش به بيان برخي مشكلات و ديدگاه هاي خود پرداختند.
1399/2/10
انتظار مي‌رود ديوان محاسبات ضمن انعكاس دقيق و تفصيلي عملكرد مالي همه دستگاه‌هاي مذكور – و نه فقط دستگاه‌هاي مرتبط با قوه مجريه- به گونه‌اي گزارش تفريغ را دقيق ، كامل و منطبق بر قانون تدوين و ارايه كند كه موجب تشويش اذهان عمومي و به ويژه سواستفاده دشمنان نظام نشود. 
1399/1/30
مقرر شد تا چگونگي سازوكار استمرار نظام رتبه بندي در جلسه اي كه روز جمعه ۲۹فروردين با حضور نمايندگان تشكلهاي فرهنگيان و مسوولان نظام آموزش و پرورش و سازمان امور اداري و استخدامي كشور برگزار مي شود كارشناسي و تدوين ونتيجه آن در جلسه روز شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ با حضور دكتر نوبخت نهايي و با فوريت اجرايي شود. 
1399/1/30
 دكتر نوبخت تاكيد كرد: ما آماده ايم بخشي از بدهي هاي دولت به تامين اجتماعي را با واگذاري اموال و سهام بپردازيم مشروط بر اينكه همه آنها صرف همسان سازي حقوق بازنشستگان اين سازمان شود.
1399/1/17
دكتر نوبخت همچنين از اختصاص ۸۷ هزار ميليارد تومان اعتبار براي طرح هاي عمراني در سال ۹۹ خبر داد
1399/1/14
دكتر نوبخت در ارتباط زنده اينستاگرامي ضمن پاسخ به سوالات كاربران، نتايج نشست خود با نمايندگان تشكل‌هاي بازنشستگان را تشريح كرد
1399/1/14
سرپرست وزارت جهادكشاورزي با اشاره به الزامات جهش توليد در حوزه كشاورزي گفت: در خصوص ۱۰ قلم كالاي كشاورزي، توليد داخل كشاورزان ايراني كفاف مصرف داخلي را نميدهد اما برنامه ريزي مناسبي براي رفع نيازهاي وارداتي در خصوص يكي از اين اقلام يعني گندم انجام شده است
1399/1/12
چارچوب اصلاح ساختاري بودجه در جلسه شوراي هماهنگي اقتصادي  سران قوا بررسي و تصويب شده است و ادعاي تنفيذ نشدن آن از سوي رهبر معظم انقلاب كذب محض است و همانطور كه قبلا اعلام شده ايشان اختيار تصميم گيري را به سران ۳ قوه تفويض كرده بودند
1399/1/12
بررسي ظرفيت دانش بنيانها و داخلي سازي نيازهاي وارداتي ۲ محور مهم جلسه ستاد راهبري و برنامه ريزي جهش توليد 
1399/1/7
اين منابع ۲۰۰ هزار ميليارد توماني جداي از منابعي است كه مي‌توان از طريق سيستم بانكي و هم چنين آورده بخش خصوصي در راستاي تحقق برنامه‌هاي جهش توليد استفاده كرد
1399/1/5
اين تخصيص در راستاي اجراي دستور رئيس جمهور ابلاغ شده است
1398/12/12
اين رقم به منظور پرداخت مستمري و تأمين نيازهاي ضروري جامعه معلولان هزينه خواهد شد
1398/12/7
كارشناسان و متخصصان سازمان جهاني بهداشت در چند توصيه عمومي به مردم مناطق مختلف جهان، رعايت نكات اوليه و بهداشت فردي را اساسي‌ترين اقدام در راستاي پيشگيري از آلوده شدن به ويروس كرونا اعلام كردند.
1398/12/4
يكصد و هفتمين مرحله يارانه نقدي مربوط به يارانه دي‌ماه يك روز زودتر از موعد بيستم يعني ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۱۹ دي‌ماه به حساب سرپرستان خانوار واريز خواهد شد.
1398/10/18
گزارش ويژه روزنامه ايران از ديدگاه هاي روساي امور سازمان برنامه و بودجه كشور درباره لايحه بودجه۱۳۹۹ منتشر شد.
1398/10/18
 دولت براي افراد كم‌درآمد در استان خراسان رضوي ۱۰ هزار واحد مسكوني مي‌سازد
1398/10/8
منابع و مصارف ارزي شركت‌هاي دولتي با نرخ ارز نيمايي هم براساس واقعيت مورد عمل توسط خود شركت‌هاي دولتي انجام خواهد شد
1398/10/3
سخنگوي ستاد بودجه: ترديدي نيست كه پيش‌بيني هاي دولت در لوايح بودجه سنواتي در انتظارات جامعه تاثير خواهد گذاشت و هر چه به واقعيت نزديك باشد كه هست، باعث ايجاد اميد آفريني واقعي و انگيزه براي فعالان اقتصادي خواهد شد
1398/10/3
سازمان برنامه و بودجه كشور: انتساب ادعاي كسري بودجه ۳۸ هزار ميليارد توماني به يكي از مقامات ارشد اجرايي كشور نيز كذب محض است
1398/10/1
در بودجه سال آينده علاوه بر زمينه‌سازي براي ثبات اقتصادي، تامين نيازهاي اساسي و توجه به معيشت مردم، توليد و اشتغال‌ و تقويت زيرساخت‌ها به موضوعات زير توجه شده است
1398/9/19
دكتر علي‌رضا نعمتي رييس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه كشور اعلام كرد: به منظور اطلاع از نحوه توزيع و اعتبار طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي استاني كه همواره مورد مطالبه معاونت‌ها و امور تخصصي سازمان بوده است، كل طرح‌هايي كه در سال ۱۳۹۷ موافقت‌نامه آنها به صورت استاني مبادله شده‌اند، جمع‌آوري و براي اولين بار با رعايت قالب پيوست شماره يك قانون بودجه چاپ شد.
1398/9/6
رئيس سازمان برنامه و بودجه: حمايت معيشتي را كمتر از ۱۰ روز به حساب مردم واريز نموديم.
1398/9/3
گزارش طرح اصلاح ساختار بودجه كه بر چهار محور «درآمدزايي پايدار،‌ هزينه‌كرد كارا،‌ ارتقاي ثبات، توسعه و عدالت و اصلاحات نهادي بودجه» استوار است و مشتمل بر ۹ بسته، ۲۳ برنامه و ۶۵ پروژه مي باشد، تقديم حضورتان مي‌گردد
1398/8/30
رهبر انقلاب اسلامي بيان كردند: بعضي‌ها تاريخ را تحريف مي‌كنند كه "شروع اختلافات از تسخير لانه جاسوسي بوده"؛ اين تحريف تاريخ است. اختلاف بين ملت ايران با دولت آمريكا از ۲۸مرداد و قبل آن بود كه آنها ملت ايران را دچار يك رژيم فاسد وابسته كردند.
1398/8/12
رئيس جمهوري با بيان اينكه ايران به دنبال صلح بلندمدت در منطقه است، گفت: طرح ابتكار صلح هرمز درباره يك همكاري دسته جمعي درون منطقه خليج فارس است و مي‌خواهيم همه كشورهاي منطقه در اين طرح حضور داشته باشند.
1398/7/1
سخنگوي دولت از شناور شدن ساعات كار ادارات مختلف در دو هفته اول مهر خبر داد و گفت: به استانداري ها و وزارت كشور اختيار داده شد كه براي سهولت كار والدين تا تثبيت نقل و انتقال دانش آموزان به مدارس، ساعات كاري را شناور كنند.
1398/6/27
رئيس جمهوري در نشست هيات‌هاي عاليرتبه ايران و عراق، ديدارها و سفر متقابل مسئولان ايراني و عراقي بين دو كشور را در توسعه روابط و همكاري‌هاي فيمابين تأثيرگذار دانست و گفت: خوشبختانه در سال‌هاي اخير شاهد برداشته شدن گام‌هاي تأثيرگذار در گسترش روزافزون مناسبات همه جانبه تهران – بغداد هستيم و مطمئناً اين روند ادامه خواهد داشت.
1398/5/1
رهبر معظم انقلاب اسلامي اظهار داشتند: موضوع فلسطين قطعاً به نفع مردم فلسطين و دنياي اسلام تمام خواهد شد.
1398/5/1

دبير كميته برآورد، تعيين خسارت و تخصيص منابع قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده در نامه اي به وزير كشور از اعلام سازمان برنامه و بودجه براي پرداخت مانده مطالبات معوق به كشاورزان خسارت ديده ناشي از سيل خبر داد.


1398/3/26

رييس جمهوري با بيان اينكه خروج آمريكا از برجام جز تاثيرات منفي در تعامل كشورها و امنيت منطقه حاصلي نداشته است، گفت: اروپا بايد برابر تروريسم اقتصادي آمريكا عليه ملت ايران ايستادگي و به تعهدات خود در برجام عمل كند.


1398/3/21

رئيس جمهور با بيان اينكه امروز شرايط كشور، شرايط ويژه‌اي است، خاطر نشان كرد: آمريكايي‌ها مدعي هستند تاكنون و طي سالهاي گذشته ، فشارهايي تا اين حد به ايران وارد نكرده بودند و لذا شرايط سختي كه امروز بوجود آمده از هر زمان ديگري بيشتر است و اهداف متعددي براي فشارهاي خود عنوان كردند، از يك طرف اعلام كردند كه نظام جمهوري اسلامي ايران مورد پسندشان نيست و بايد مردم نظامي را برگزينند كه آنها مي‌پسندند و از طرف ديگر عنوان كردند كه رفتار مردم ايران را نمي‌پسندند و بايد اين رفتار تغيير كند.

1398/3/13

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب با تاكيد براينكه مذاكره تاكتيك آمريكا براي تكميل راهبرد فشار به ايران است، فرمودند: راه مقابله هم اين است كه طرف مقابلشان، از ابزار فشار خود استفاده كند تا فشار روي خود را كم كند اما اگر چنانچه فريب دعوت به مذاكره را بخورد و بگويد پس احتياجي به استفاده از اهرمهاي فشار من نيست، آن‌وقت لغزيده و رفته و اين به معناي باخت قطعي است.

1398/3/9

حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني در نشست با جمعي از اصحاب رسانه گفت كه وحدت فكر و اعتماد به يكديگر از ملزومات اصلي پيروزي در جنگ اقتصادي آمريكا عليه ايران اسلامي است.


1398/3/5

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار هزاران نفر از دانشجويان به بيان دغدغه‌ها و ديدگاه هاي خود درباره مسائل مختلف روز پرداختند و نكات مهمي درباره مسائل مطرح شده و نيز موضوع راهبردي «چگونگي ورود جوانان به ميدان و شتاب يافتن حركت عمومي كشور براي تحقق چشم انداز روشن انقلاب اسلامي» بيان كردند.

1398/3/2

رئيس جمهوري رقابت بخش دولتي با بخش خصوصي را كاملا غلط و اشتباه دانست و گفت: در شرايط مساوي حتما بخش خصوصي در اولويت است و نبايد به هيچ عنوان بخش دولتي رقيب بخش خصوصي باشد.


1398/3/2

رئيس جمهوري با تاكيد بر اهميت نقش فرهنگ و هنر بويژه در مقطع حساس كشور اظهار داشت: مهم‌ترين نياز امروز جامعه، اميد به آينده و نشاط است چرا كه احساس غرور ملي و اميد و نشاط سرمايه اصلي كشور است و مي تواند روند حل مشكلات را تسريع كند.

1398/2/29
رئيس جمهور با بيان اينكه بهره‌گيري از نظر قضات، وكلا و اساتيد حقوقي و همچنين حضور يكي از اساتيد حقوقي دانشكده حقوق براي دفاع از ملت در مجامع بين‌المللي، مايه فخر و مباهات دولت است، تأكيدكرد: بزرگترين قدرت براي دفاع از نظام، مردم ايران هستند.
1398/2/26
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي عصر روز سه شنبه در ديدار سران قوا، مسؤولان و كارگزاران نظام، جمعي از مديران ارشد دستگاه‌هاي مختلف، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و عناصر فعال سياسي، اجتماعي و فرهنگي، تصريح كردند: گزينه‌ي قطعي ملت ايران، مقاومت در مقابل آمريكاست و در اين رويارويي، آمريكا وادار به عقب‌نشيني خواهد شد.
1398/2/25
رئيس جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: با ايثار و وحدت مردم و با سازماندهي، برنامه ريزي، مديريت بهتر و هماهنگي بيشتر و تمركز در اداره كشور مي توانيم از اين معضلات عبور كنيم.
1398/2/25
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر سه شنبه در ديدار مسئولان و كارگزاران نظام با تأكيد بر اينكه حل مسائل و مشكلات اقتصادي بايد به‌طور جدي در دستور كار مسئولان قرار گيرد، خاطرنشان كردند: اقتدار و آبروي كشور در «خودكفايي» است و بايد نيازهاي مهم كشور را خودمان توليد و تأمين كنيم.
1398/2/25

معاون اول رييس جمهوري گفت: با تلاش هاي انجام شده در سال هاي اخير ميزان وابستگي بودجه به درآمدهاي نفتي تا حد زيادي كاهش يافت، اگر زماني بودجه دولت 80 تا 90 درصد به نفت وابسته بود، اين وابستگي امروز به 30 درصد رسيد.

1398/2/25

معاون امور سرمايه گذاري، فرهنگي و اجتماعي معاونت توسعه روستايي رياست جمهوري گفت: بيش از هفت هزار و 300 ميليارد تومان تسهيلات به90هزار طرح اشتغالزايي روستايي پرداخت شده كه پيش بيني مي شود با اين رقم بيش از 150هزار شغل در مناطق روستايي و مناطق محروم ايجاد شود.


1398/2/25

رئيس جمهوري فشارهاي سياسي و اقتصادي دشمنان عليه ايران اسلامي را يك جنگ تمام عيار و بي سابقه در تاريخ انقلاب اسلامي خواند و تاكيد كرد كه در چنين فضايي بايد همه نيروهاي انقلاب متحد باشند و دست در دست يكديگر بدهند.

1398/2/23

شوراي عالي امنيت ملي خطاب به كشورهاي برجام در بيانيه اي آورده است: ايران از امروز ۱۸ ارديبهشت ۹۸ برخي اقدامات خود در توافق برجام را متوقف مي كند.

1398/2/18

رييس جمهوري گفت: ممانعت از صادرات نفت ايران و به صفر رساندن آن تصميم نادرست و اشتباه آمريكايي ها است، آنها در ماه هاي آينده خواهند ديد كه ما صادرات نفت را ادامه مي دهيم.

1398/2/10

معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به اينكه ايران در قرن ها و سال هاي گذشته پاسدار امنيت خليج فارس بوده و امروز نيز به عنوان بزرگترين كشور در اين آبراه بين المللي پاسدار امنيت و صلح و ثبات در منطقه است، تاكيد كرد: براي دفاع از امنيت ملي خود از هيچ اقدامي دريغ نخواهيم كرد.

1398/2/9

سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: جمهوري اسلامي ايران سال گذشته به 15 كشور همسايه، بيش از 24.1 ميليارد دلار صادرات داشت كه در مقايسه با سال 96 گوياي رشد سه درصدي است.

1398/2/9

پيشنهادهاي دو وزارتخانه براي رونق توليد و رفع مشكلات بنگاه‌هاي صنعتي و تجاري در جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي به رياست رييس جمهوري تصويب شد.

1398/2/8

رهبر معظم انقلاب در واكنش به تحريم نفتي آمريكا تاكيد كردند: اولاً تلاش اينها به جايي نميرسد. ما آن‌قدري كه نياز داريم و خودمان اراده ميكنيم، ميتوانيم نفت خود را صادر كنيم. آنها به خيال خودشان راه را مسدود كرده‌اند اما ملت فعال و مسئولين بيدار اگر دامن همت به كمر بزنند بسياري از بن‌بست‌ها را باز خواهند كرد.


1398/2/5

رييس جمهوري با تأكيد بر اين كه آمريكا به دروغ به دنبال مذاكره است، گفت: ما همواره مرد مذاكره و ديپلماسي بوده ايم ، همانطور كه مرد جنگ و دفاع هستيم، مذاكره در صورتي ميسر است كه همه فشارها برداشته شود و از اقدامات غيرقانوني خود عذرخواهي كنند و احترام متقابل وجود داشته باشد.

1398/2/5

در‌هاي سي و دومين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران صبح امروز چهارشنبه چهار ارديبهشت ماه گشوده شد تا بازديدكنندگان و علاقه‌مندان به كتاب و كتابخواني شاهد رقم خوردن يك رويداد فرهنگي 10 روزه ديگر باشند.

1398/2/4

تيم ايران با كسب 3 طلا و 2 برنز در روز نخست مسابقات كشتي قهرماني آسيا و حضور 4 كشتي گير در فينال و يك نماينده در رده بندي مسابقات روز دوم، قهرمان زودهنگام اين مسابقات شد.

1398/2/4

روحاني گفت: امروز مي‌بينيد كه در حادثه سيل در بسياري از استان‌هاي كشور آنجا كه مردم نياز به كمك دارند ارتش، سپاه، بسيج، ناجا و همه نيرو‌هاي مسلح ما در كنار مردم با مردم مثل افراد عادي اين جامعه بدون اين كه شانيت مقام و منزلت خود را در نظر بگيرند براي امداد و نجات و اسكان و كمك مردم و بازگشايي راه‌ها و براي عبور سيلاب‌ها از همه امكان و توان خود استفاده كردند.

1398/1/29

رهبر معظم انقلاب اسلامي، اتحاد روزافزون نيروهاي مسلح را لازم و موجب عصبانيت دشمن دانستند و گفتند: دست برادري دادن ارتش و سپاه، حركتي زيبا پس از حركت زشت آمريكايي‌ها بود.


1398/1/29

رهبر انقلاب اسلامي در پاسخ به درخواست مجوز رئيس‌جمهوري براي برداشت از صندوق توسعه ملي به منظور تأمين بخشي از هزينه‌هاي ناشي از خسارات سيل هاي اخير گفتند: اقدامات لازم براي جبران خسارات از محلهاي موجود را سريعا آغاز كنيد.


1398/1/26

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان، سفراي كشورهاي اسلامي و جمعي از قشرها مختلف مردم در عيد سعيد مبعث، با اشاره به حادثه سيل، گفتند: به مسئولان تأكيد كرده‌ام كار اصلي، بازسازي ويراني‌هاي سيل است.

1398/1/15
حسب ابلاغ رياست محترم جمهور صدور تخصيص مجدد يكصد ميليارد ريال تنخواه براي هريك از استانداري هاي مازندران و گلستان به بنياد مسكن انقلاب اسلامي وسازمان هاي مديريت و برنامه ريزي اين دو استان ابلاغ مي شود

1398/1/6

رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: برخي گويندگان و نويسندگان سال ۹۸ را «سال تهديدها» خوانده‌اند در حالي كه من مطلقاً اين برداشت را قبول ندارم و معتقدم سال ۹۸ به توفيق الهي «سال فرصتها» و «سال امكانات و گشايش» براي ملت ايران خواهد بود.

1398/1/2

حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني رئيس جمهوري سال جديد را سال مهار تورم، متعادل كردن قيمت ارز و سال دوستي بيشتر با همه همسايگان برشمرد و گفت: دولت برنامه‌هاي جديد خود را در اوايل سال نو اعلام خواهد كرد.

1398/1/1

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب با نامگذاري سال 1398 به عنوان سال «رونق توليد» تاكيد كردند كه راه حل مشكل معيشت مردم رونق توليد است.

1398/1/1

رئيس جمهور با محكوم كردن حمله تروريستي در نيوزيلند، خواستار واكنش جدي مجامع جهاني و به‌ويژه كشورهاي اسلامي در مقابل اين جنايات ضد بشري شد.

1397/12/25
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (پنج‌شنبه) در ديدار نمايندگان منتخب ملت در مجلس خبرگان رهبري، با تأكيد بر ضرورت ايجاد يك گفتمان و فهم عميق عمومي درباره «نوع و چگونگي مواجهه كشور و افراد مؤثر با چالشها و حوادث» به تبيين يازده دوگانه مطرح در اين زمينه پرداختند و خاطرنشان كردند: در مقابل تهاجم حداكثري دشمنان بايد به بسيج حداكثري امكانات و توانايي‌ها و نيروهاي خود اقدام كنيم تا در پرتو باور عميق مردم و مسئولان به ذكر الهي و توكل به خدا، پروردگار وعده هاي صادق خود را درباره ملت بزرگ ايران محقق سازد.
1397/12/23

رييس جمهوري گفت: برادري ايران در حق كشورهاي منطقه از جمله عراق در يادها باقي خواهد ماند و رابطه ما وبغداد قابل قياس با رابطه اين كشور با اشغالگري همچون آمريكا نيست.

1397/12/20

Powered by Tetis PORTAL