J
I
K
A
B
شنبه 21 تير 1399
15 فروردين 1398 12:3:0
به مسئولان تأكيدكرده‌ام كار اصلي، بازسازي ويراني‌هاي سيل است

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان، سفراي كشورهاي اسلامي و جمعي از قشرها مختلف مردم در عيد سعيد مبعث، با اشاره به حادثه سيل، گفتند: به مسئولان تأكيد كرده‌ام كار اصلي، بازسازي ويراني‌هاي سيل است.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، در خجسته سالروز عيد مبعث، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (چهارشنبه) در ديدار مسئولان نظام، سفراي كشورهاي اسلامي و جمعي از قشرها مختلف مردم، بعثت انبياء را يك حركت عظيم براي ايجاد تمدن نوين با دو ويژگي «عبوديت الهي» و «مبارزه با كفر و طاغوت» خواندند و با تأكيد بر اينكه بعثت پيامبر اكرم (ص)، جامع ترين، كامل ترين و ماندگارترين بعثت‌ها است، گفتند: امروز انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي ادامه بعثت پيامبر اعظم(ص) است و وعده خدا، پيروزي جبهه حق در مصاف توحيد و طاغوت است.

رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي سخنان خود با اشاره به حادثه سيل در برخي از استانهاي كشور و مشكلات ناشي از آن و همچنين تلفات و خسارات سيل، افزودند: در اين حادثه، تلاش مردم و روحيه همبستگي و بسيج شوندگي در ميان آنان، بسيار خوب بود و ملت ايران جانانه وارد ميدان شدند و كمك‌كار مسئولان بودند و مسئولان نيز با همين پشتيباني مردمي و با اتفاق كلمه توانستند اقدامات ابتدايي را انجام دهند.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه هنوز كارهاي زيادي براي كاهش آلام مردم سيل زده باقي مانده است، خاطرنشان كردند: به مسئولان تأكيد كرده ام كه كارهاي اصلي يعني بازسازي ويراني ها و جبران خسارتها، از اين به بعد است و بايد اين خسارات و صدمات جبران شود.

ايشان افزودند: البته مردم عزيز در مناطق سيل زده بايد به همكاري با مسئولان ادامه دهند زيرا كمك آنها حقيقتاً گره گشا خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامي در ادامه با اشاره به موضوع مبعث، ظهور پيامبران در جوامع مختلف را يك برانگيختگي و يك حركت عظيم با جهت گيري «توحيد و عبوديت» و «اجتناب از طاغوت» خواندند و تأكيد كردند: طاغوت در واقع همان جريان و خطِ مقابلِ حركت توحيدي است كه مصداق امروز آن رؤساي جمهور در امريكا و برخي كشورهاي ديگر، هستند.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه هدف از بعثت انبياء ايجاد جامعه فاضله و تمدن نوين بوده است، گفتند: در اين تمدن، همه لوازم آن از جمله علم، اخلاق، سبك زندگي و حتي جنگ نيز وجود دارد.

ايشان با اشاره به برخي ديدگاهها كه هدف اسلام را، از بين بردن جنگ عنوان مي كنند، افزودند: در اسلام، جنگ وجود دارد اما موضوع مهم، جهت گيري اين جنگ است زيرا جريان طاغوت همواره براي اشاعه فساد و قدرت طلبي و مقاصد خبيث، جنگ به راه انداخته است كه اين جنگ مذموم است اما مقابله با طاغوت، ممدوح است.

رهبر انقلاب اسلامي، خاطرنشان كردند: تجاوزگري هاي رژيم صهيونيستي در طول سالهاي متمادي، نمونه بارز جنگ‌افروزي‌هاي طاغوت، و مقابله مجاهدان فلسطيني و حزب الله لبنان و همچنين دفاع ۸ ساله ملت ايران مصداق بارز، جهاد در راه خدا است.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه بعثت پيامبر اسلام (ص) جامع ترين و ماندگارترين بعثت ها و انقلاب اسلامي ايران نيز ادامه آن بعثت است، افزودند: علت دشمني با نظام جمهوري اسلامي همان خط دشمني جبهه طاغوت با جبهه توحيد است و اينكه گفته مي شود دشمن تراشي نكنيد حرف نادرستي است زيرا جبهه طاغوت با اصل و هويت حركت توحيدي مخالف است و امريكا و نوكرهاي او همچون آل سعود، به كمتر از دست كشيدن از حركت در مسير توحيد راضي نمي شوند.

ايشان مصاف «توحيد و طاغوت» را مصافي اجتناب ناپذير خواندند و با تأكيد بر اينكه خداوند متعال پيروزي جبهه حق را مقدر فرموده است، گفتند: اگر ملت ايران همانگونه كه تا به حال حركت كرده است، به مسير خود ادامه دهد، قطعاً بر دشمنان يعني امريكا و اذناب او غلبه خواهد كرد و پيروز خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي در عين حال نكته مهمي را متذكر شدند و خاطرنشان كردند: البته اين نتيجه پيروزي قابل تغيير است و آن، در شرايطي است كه دچار كوتاهي، عدم همراهي، عدم صداقت و دست كشيدن از مجاهدت در راه خدا، بشويم.

حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: اما ملت ايران نشان داده است كه اينگونه نيست و امروز جوانان كشور با انگيزه، معرفت و آمادگي بيشتر از جوانان نسل هاي قبل، اين مسير را ادامه خواهند داد و به همين علت است كه من همواره جوانها را خطاب قرار مي دهم.

ايشان با تأكيد بر اينكه جوانان بايد در همه عرصه ها آماده حركت و پيشرفت روزافزون باشند، افزودند: امروز همه بويژه جوانان بايد در عرصه هاي علم و فناوري، اخلاق، سبك زندگي، مسائل اقتصادي، مسائل فرهنگي و در جبهه حركت هاي سياسي و آگاهانه، فعال و پرنشاط در صحنه حضور داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنان خود تأكيد كردند: فرداي ايران اسلامي متعلق به جوانان مؤمن و پرانگيزه اي است كه با اراده قاطع و فكر روشن و ابتكارهاي پي در پي، مي توانند كشور را به اوج اعتلا برسانند.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي روحاني رئيس‌جمهور اساس رسالت پيامبر اعظم(ص) را دعوت به صراط مستقيم دانست و افزود: ملت ايران با تبعيت از تعاليم رسول خدا(ص) در مقابل دشمنان بشريت، تسليم نشد و مقاوم و استوار، ايستادگي كرد.

آقاي روحاني، شكوه وحدت و همكاري مردم، دولت، نيروهاي مسلح و نهادهاي عمومي براي مقابله با سيل اخير را نمونه ديگري از تمسك به سيره نوراني پيامبر عظيم‌الشأن اسلام برشمرد و گفت: در اين حادثه دشمناني كه با بستن حسابهاي هلال احمر مانع ارسال كمكهاي ايرانيان خارج از كشور به هموطنان خود شدند، روسياه شدند.

رئيس‌جمهور افزود: روسياهان هنوز قادر به جبران خسارتهاي سيل چند ماه قبل آمريكا نيستند، اما همه خواهند ديد كه در ايران عزيز، مردم و مسئولان در كنار يكديگر ويراني‌ها را دوباره خواهند ساخت.

آقاي روحاني، ايستادگي در مقابل توطئه‌هاي دشمنان اسلام عليه قدس و جولان را دستاوردي مهم براي امت اسلامي خواند و گفت: نه هرگز قدس پايتخت متجاوزين اشغالگر خواهد شد و نه جولان از سوريه عزيز جدا خواهد شد و دشمنان نخواهند توانست ملتهاي مسلمان را در مقابل رژيم غاصب و متجاوز صهيونيستي وادار به تسليم كنند.

رئيس‌جمهور با تأكيد بر اينكه ملت ايران در سايه راه پيامبر اعظم(ص) از همه مشكلات عبور خواهد كرد، افزود: در روزهاي سختي كه بر ما گذشت از هدايت‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي برخوردار بوديم و از دستورهاي مؤثر ايشان سپاسگزاريم.

 


Powered by Tetis PORTAL