J
I
K
A
B
شنبه 21 تير 1399
9 ارديبهشت 1398 18:10:0
دستورالعمل الگوي مصرف برق و گاز طبيعي ابلاغ شد

شوراي عالي انرژي كشور در راستاي وظايف تصريح شده در تبصر‌ه‌ ماده ۱۸ قانون اصلاح الگوي مصرف، الگوي مصرف برق و گاز طبيعي را تصويب كرد.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، براساس ماده ۴ اين تصويب‌نامه، وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو موظف هستند كه با همكاري وزارت راه و شهرسازي و سازمان ملي استاندارد ايران، در چارچوب كارگروه، در مدت نه ماه از ابلاغ اين دستورالعمل، نسبت به بازنگري استاندارد برچسب انرژي ساختمان‌ها اقدام كنند، به نحوي كه تعيين الگوي مصرف انرژي ساختمان با استفاده از قبوض مصرف (تفكيك شده برق و گاز) امكان‌پذير باشد.

به موجب ماده ۵، افزايش تعرفه موضوع اين دستورالعمل شامل آن دسته از مشتركاني خواهد شد كه مصارف آنها بيش از الگوهاي مصرف برق و گاز طبيعي مطابق با استاندارد برچسب انرژي بازنگري شده باشد.

در ادامه همين ماده تصريح شده است كه وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو موظف هستند پس از تدوين و ابلاغ استانداردهاي موضوع ماده چهارم اين دستورالعمل، نسبت به اطلاع‌رساني و هشدار در مورد مصرف مشتركان و افزايش تعرفه ماده ۱۸ قانون قبل از اعلام اجباري استاندارد، اقدام نمايند.

اين دستورالعمل، وزارت‌خانه‌هاي نفت و نيرو را موظف مي‌كند نسبت به اشاعه فرهنگ صرفه‌جويي انرژي و راهكارهاي ارتقاي رده‌هاي انرژي در ساختمان‌ها اقدام نمايند.

شايان ذكر است كه اين دستورالعمل از سوي دكتر محمدباقرنوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور براي اجرا به وزارتخانه‌هاي نفت، نيرو، صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي، راه و شهرسازي، كشور و معاونت علمي و فناوري رييس‌جمهوري و سازمان‌هاي انرژي اتمي ايران، حفاظت محيط‌زيست و سازمان استاندارد ايران ابلاغ شد

Powered by Tetis PORTAL