J
I
K
A
B
شنبه 21 تير 1399
25 ارديبهشت 1398 8:0:2
با ايثار و وحدت مي توانيم از معضلات عبور كنيم
رئيس جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: با ايثار و وحدت مردم و با سازماندهي، برنامه ريزي، مديريت بهتر و هماهنگي بيشتر و تمركز در اداره كشور مي توانيم از اين معضلات عبور كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني شامگاه سه شنبه در ديدار مسؤولان و كارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامي، پيش از سخنراني معظم له افزود: سال 97 سال سختي براي مردم كشورمان بويژه از لحاظ فشار بر معيشت و زندگي مردم و كاهش درآمدهاي دولت بود.

رئيس جمهوري به افتتاح طرح هاي بزرگ در سال هاي گذشته از جمله افتتاح 15 فاز پارس جنوبي اشاره كرد و گفت: در اين مدت، بزرگترين پالايشگاه ميعانات گازي كه در خاورميانه بي‌نظير است، افتتاح شد كه موجب توليد دو برابري و خودكفايي در توليد بنزين شد.

روحاني از افتتاح بزرگترين طرح هاي مربوط به ارتباطات، راه و راه آهن و همچنين اتصال چهار استان به راه آهن سراسري خبر داد و با يادآوري بهبود تراز تجاري محصولات كشاورزي به بارش باران هاي بي سابقه اخير، گفت: علاوه بر افزايش خريد تضميني گندم، افزايش توليد دانه هاي روغني و خودكفايي در توليد گندم، در زمينه كشت گلخانه اي از هشت هزار و 800 هكتار به 15 هزار هكتار رسيده ايم و در آينده به 20 هزار هكتار خواهيم رسيد.

وي به افزايش سه تا پنج برابري پرداختي مستمري بگيران كميته امداد و بهزيستي اشاره كرد و افزود: در زلزله كرمانشاه در مدت 14 ماه، سه و نيم ميليون متر مربع ساختمان سازي شده كه اين كاري بسيار بزرگ است.

رئيس جمهوري با تأكيد بر نياز به وحدت و اتحاد در كشور، گفت: كاري كه ملت و مسؤولان در ماجراي سيل انجام دادند، بي نظير بود و به وحدتي شبيه آنچه كه در ماجراي سيل شاهد بوديم نياز داريم؛ چرا كه آن اتحاد توانست يك تهديد را به يك فرصت بزرگ تبديل كند.

روحاني با بيان اينكه مردم در فشار هستند و بايد به معيشت آنان توجه ويژه كرد، ادامه داد: اگر بتوانيم در كالاهاي وارداتي نظارت بيشتري كنيم، مي توانيم مشكلات مردم را در زمينه معيشت كمتر و بر تحريم غلبه كنيم.

رئيس جمهوري با بيان اينكه با متحد بودن مي توانيم از معضلات عبور كنيم، معيار دوستي در درون نظام را اعتقاد و التزام به قانون اساسي برشمرد و اظهار كرد: اگر هر كسي به قانون اساسي پايبند باشد و همه ظرفيت هاي قانون اساسي به كار گرفته شود، مي توانيم از مشكلات عبور كنيم.

وي با اشاره به تصميم آمريكا براي متوقف كردن صادرات نفت ايران و اخلال در صادرات غيرنفتي و فشار رواني و تبليغي، افزود: با ايثار و وحدت مردم و با سازماندهي، برنامه ريزي، مديريت بهتر و هماهنگي بيشتر و تمركز در اداره كشور مي توانيم از اين معضلات عبور كنيم.

رئيس جمهوري با بيان اينكه اداره كشور بدون تغيير در ساختار بودجه و اقتصاد امكانپذير نيست، گفت: اين كار تنها در اختيار دولت نيست؛ بايد اختيارات متمركز و درك مجلس و دولت از شرايط كشور و منطقه و جهان يكسان شود.

روحاني با اشاره به اينكه مي توانيم به جاي درآمد نفتي درآمد غيرنفتي را جايگزين كنيم، گفت: آمريكايي ها با محاسبات اشتباه و غلط فكر مي كردند ظرف چند ماه مي توانند ملت بزرگ ايران را به زانو در آورند و تاريخ هايي را براي اين موضوع تعيين كردند اما ملت ايران با استقامت، ايستادگي و مقاومت روزها و ساعات زريني را در تاريخ جمهوري اسلامي ايران خلق كرد.

وي با بيان اينكه ملت، رهبري، دولت و مجلس موجب ناكامي دشمن شدند، ادامه داد: امروز هم دشمن در پي زور و تزوير است؛ صبح ناوگانش را مي فرستد و شب، شماره تلفن مي دهد. البته ما شماره تلفن هاي زيادي از آنها داريم و هر تاريخي كه آنها در آن روز جنايتي عليه ملت ايران انجام داده اند، شماره تلفن واقعي آنهاست.

رئيس جمهوري ادامه داد: اختلاف ما و شما در ظلم و تجاوز نسبت به ملتها و ملت ايران است؛ توبه كنيد و برگرديد؛ راه باز است شايد مردم ايران از ظلم و جنايت تاريخي شما بگذرند.

روحاني با بيان اينكه دنيا به بردباري ملت ايران پي برده است، افزود: بعد از تخلف آمريكا از توافق هسته اي به دوستانمان و اتحاديه اروپا كه هر دو از ما مهلت خواسته بودند تا به وظايفشان عمل كنند به اندازه كافي فرصت داديم.

رئيس جمهوري با بيان اينكه امروز بايد از مسير حقوقي استفاده كنيم و اين را دولت و شوراي عالي امنيت و نظام با رهنمود رهبري آغاز كرده، گفت: اين مسيري است كه اقدام و اعلام كرديم.

وي افزود: برخي به اشتباه مي گويند كه 60 روز مهلت داديم تا 60 روز ديگر عمل كنند؛ در حالي كه ما از روز 18 ارديبهشت عمل كرديم و 2 تعهد را كنار گذاشتيم و 2 تعهد ديگر را نيز بعد از 60 روز كنار خواهيم گذاشت.

رئيس جمهوري با تأكيد بر اينكه با مشاركت مردم، مدارا با يكديگر و مقاومت مي توانيم به پيروزي برسيم، گفت: امروز در يك آزمايش بزرگ الهي قرار گرفته ايم و بي ترديد با ايستادگي و مقاومت از اين مرحله عبور خواهيم كرد.

Powered by Tetis PORTAL