J
I
K
A
B
يكشنبه 22 تير 1399
25 ارديبهشت 1398 7:58:34
اقتدار و آبروي كشور در خودكفايي است
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر سه شنبه در ديدار مسئولان و كارگزاران نظام با تأكيد بر اينكه حل مسائل و مشكلات اقتصادي بايد به‌طور جدي در دستور كار مسئولان قرار گيرد، خاطرنشان كردند: اقتدار و آبروي كشور در «خودكفايي» است و بايد نيازهاي مهم كشور را خودمان توليد و تأمين كنيم.

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري گزارش داد: حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار با تأكيد بر ضرورت تقواي مسئولان بويژه در «رسيدگي به امور مردم، رعايت بيت المال و اجتناب از اشرافيت» به بيان وظايف اساسي مسئولان سه قوه براي حل مشكلات اقتصادي و رونق توليد پرداختند و با اشاره به اقدامات خبيثانه امريكا براي «تغيير محاسبات و تسليم شدن مسئولان» و نيز «فاصله گرفتن مردم از نظام» افزودند: گزينه قطعي ملت ايران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه زمينه هاست، چرا كه مذاكره با دولت كنوني امريكا سمّ مضاعف است، البته جنگي نخواهد شد بلكه برخورد، برخورد اراده هاست و در اين زمينه، اراده ملت ايران و نظام اسلامي قوي تر از دشمن است و به فضل الهي اين بار هم پيروز خواهيم شد.

رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي سخنانشان ماه رمضان را «ماه تقوا» و زمينه و بستري براي رواج پروا از خداوند متعال خواندند و گفتند: قرآن وعده داده است كه تقوا موجب بصيرت، رستگاري، جلب رحمت و هدايت و ايجاد قدرت تشخيص حق از باطل خواهد شد و با وجود تقوا، هيچ بن‌بستي وجود نخواهد داشت.

حضرت آيت الله خامنه‌اي جنبه ديگر تقوا از منظر قرآن كريم را «تقواي از غير خدا» برشمردند و افزودند: معناي تقواي از غير خدا اين است كه از هيچ قدرتي غير از خدا نترسيم و زندگي و آينده خود را وابسته و به دست آنها ندانيم.

ايشان با يادآوري كلامي حكمت‌آميز از امام راحل مبني بر لزوم پرهيز از شهوات معنوي در ماه رمضان بويژه قدرت‌طلبي، خطاب به مسئولان تأكيد كردند: گفتار، رفتار و تصميم‌هاي ما مسئولان در سرنوشت مردم مؤثر است، بنابراين مسئولان بيش از همه به تقوا نياز دارند، چرا كه با بي‌تقوايي آنها، حقوق مردم به طرز جبران‌ناپذيري پايمال خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي، «تقوا و امانتداري» را جزو مهمترين شاخصها در سپردن امور و مسئوليت ها دانستند و با تأكيد بر لزوم مراقبت مسئولان در رعايت بيت‌المال، خويشتنداري در برابر طغيان نفس و پرهيز جدي از مال‌اندوزي و ميل به اشرافيت، گفتند: سلوك پيغمبر اكرم(ص) و اميرالمؤمنين(ع) كاملاً بر خلاف دنياطلباني بود كه به دنبال كسب قدرت براي رسيدن به شهوات نفساني و مال و ثروت هستند و در جمهوري اسلامي نيز مسئولان موظفند با تمسك به سيره آن بزرگواران، از اسراف و زندگي اشرافي و تجملاتي پرهيز كنند.

رهبر انقلاب اسلامي سخنان خود را با ورود به مباحث و مسائل اقتصادي كشور ادامه دادند و با اشاره به سخنان رئيس جمهور مبني بر لزوم جدي تر شدن مديريت ها و برنامه ريزي ها، گفتند: سخنان آقاي رئيس جمهور، سخنان درستي است كه بايد انجام شود و انجام دادن آن هم به دست خود مسئولان و دولت است و راه هم در اين زمينه باز است.

حضرت آيت الله خامنه اي مهمترين مسئله كشور را در شرايط كنوني «مسئله اقتصاد و مشكلات معيشتي و فشار بر مردم به‌ويژه طبقات ضعيف و متوسط» دانستند و افزودند: مشكلات اقتصادي و نداشتن برنامه اقتصادي علاوه بر اينكه به اعتبار هر كشوري لطمه وارد مي كند، به دليل آنكه مردم و طبقات ضعيف تحت فشار قرار مي گيرند، زمينه ساز طمع دشمن نيز مي شود.

ايشان با تأكيد بر اينكه حل مسائل و مشكلات اقتصادي بايد به‌طور جدي در دستور كار مسئولان قرار گيرد، خاطرنشان كردند: در زمينه مسائل اقتصادي موانع وجود دارد ولي هيچ بن بستي وجود ندارد.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: مسائل و مشكلات اقتصادي باعث شده است كه دشمنان ما و در رأس آن امريكا به زعم خود تصور كنند، با تحريم هاي بي سابقه مي توانند به ايران ضربه بزنند در حالي كه فلز جمهوري اسلامي به همت مردم و مسئولان مستحكم است.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه اقتصاد كشور از زيرساخت ها و ظرفيت هاي خوبي برخوردار است، گفتند: اقتصاد كشور از چند بيماري مزمن رنج مي برد كه اگر در شرايط تحريمي فعلي بتوان اين بيماري‌ها را برطرف كرد، اقتصاد ايران حركت جهشي خواهد كرد.

ايشان «وابستگي به نفت و خام فروشي»، «مداخلات غير لازم دستگاههاي حكومتي در مسائل اقتصادي و عدم اجراي مناسب سياستهاي اصل 44» و «تخريب فضاي كسب و كار و قوانين دست و پا گير» را از جمله بيماريهاي مزمن اقتصاد كشور برشمردند و افزودند: اصلاح ساختاري بودجه كه قرار بود مجلس و دولت، در چهار ماهه اول امسال آن را انجام دهند و همچنين اصلاح نظام بانكي از ديگر كارهاي مهم و اساسي است كه بايد انجام شوند.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: تحقق اين امور زيربنايي و ساختاري نيازمند مديريت شجاعانه، اميدوارانه، جهادي، همراه با اشراف ميداني بر مشكلات، عدم انفعال در برابر دشمن و شرطي نكردن اقتصاد به مسائل خارج از اختيار خودمان است.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: متأسفانه در سالهاي اخير به‌طور مكرر، اقتصاد كشور به تصميم هاي ديگران گره زده شد و بسياري از كارها به تصميم هاي امريكا موكول شد و در نتيجه سرمايه گذار و فعال اقتصادي نيز كارهاي خود را موكول به اين امور كرد.

ايشان يكي از راههاي حل مشكلات اقتصادي را استفاده از ظرفيت وسيع مردمي كشور دانستند و با تأكيد بر اينكه برخورد دولت با عوامل مخرب در بخشهاي گوناگون اقتصادي بسيار ضروري است، افزودند: بايد با قاچاق، دلالي ها، خريدهاي خيانتكارانه‌ي ارزاق عمومي و احتكار، بدون هراس از جنجال ها، برخورد قاطع شود و همه بايد از دولت در اين عرصه حمايت كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي در بيان چند كار و وظيفه اساسي كه بايد به عنوان تفكري عام مورد توجه و عمل سه قوه قرار گيرد، «رونق توليد» را كليد حل بسياري از مشكلات خواندند و افزودند: در سايه عزم جهادي و به‌كارگيري جوانان متخصص، موانع رونق توليد قابل رفع است كه اگر اين هدف محقق شود، مسائلي نظير اشتغال، كاهش تورم، رفاه مردم و صادرات، شتاب خوبي خواهد گرفت.

ايشان «اعتماد به جوانان» را راه حل اصلي برشمردند و خاطرنشان كردند: هر جا به نسل جوان اعتماد كرديم و حداقلِ امكانات را در اختيارش گذاشتيم، پيش رفتيم.

رهبر انقلاب توليدات تحسين برانگيز نظامي از جمله موشك‌هاي نقطه زن بالستيك و كروز با برد 2 هزار كيلومتر را نتيجه اعتماد به جوانان مؤمن، با انگيزه و خستگي ناپذير خواندند و افزودند: در بحث غني سازي 20 درصدي اورانيوم و تأمين نيازهاي پزشكي هسته اي نيز وقتي كار را به جوانان محول كرديم، در ميان ناباوري بسياري، كار به اين مهمي را به سرانجام رساندند، ضمن اينكه مشكل ترين بخش غني سازي، رسيدن به 20 درصد است و مراحل بعدي، آسانتر از اين مرحله است.

ايشان پرسيدند: آيا اينگونه جوانان نمي توانند مشكلات صنايع را حل كنند و با يافتن حلقه هاي مفقوده بخش هاي مختلف، كارها را به سامان برسانند؟

رهبر انقلاب با ابراز تلخ كامي از شنيدن خبر تعطيلي برخي واحدهاي توليدي يا كشاورزي، وزارت صنايع را به تهيه فهرست موارد مورد نياز واحدهاي توليدي (اعم از ماشين آلات، قطعات و مواد اوليه) و ارائه فراخوان براي رفع اين نيازها توصيه مؤكد و خاطرنشان كردند: بسياري از اين موارد در داخل كشور قابل تأمين است.

حضرت آيت الله خامنه اي دومين كار و وظيفه اساسي دولت و ديگر قوا را «تلاش برنامه ريزي شده و بي وقفه براي خودكفايي بويژه در زمينه كشاورزي» برشمردند و افزودند: متأسفانه در مقطعي با اين حرف كه خريد محصولات از بيرون ارزان‌تر تمام مي شود و توليد در داخل صرفه اقتصادي ندارد، روند خودكفايي دچار ضربه شد.

ايشان افزودند: البته ممكن است خريد برخي محصولات از جمله گندم از خارج به صرفه باشد، اما اگر جلوي واردات اين محصول مهم را گرفتند چه كار خواهيم كرد؟ بنابراين بايد با تلاش بيشتر به راه عاقلانه خودكفايي ادامه دهيم.

رهبر انقلاب خودكفايي در زمينه بنزين را مهم برشمردند و افزودند: پالايشگاه ستاره خليج فارس كه به همت سپاه احداث و راه اندازي شد، حدود يك‌سوم مصرف مسرفانه كنوني بنزين را تأمين مي كند كه بسيار مهم است.

حضرت آيت الله خامنه اي در جمع بندي اين محور تأكيد كردند: اقتدار و آبروي كشور در «خودكفايي» است و بايد نيازهاي مهم كشور را خودمان توليد و تأمين كنيم.

«سهولت كسب و كار» سومين مسئله اي بود كه رهبر انقلاب به عنوان دستور كار عمومي قوا مطرح كردند و افزودند: «مقررات و قوانينِ بسيار و گاه متناقض» عملاً مانع رونق فضاي كسب و كار شده است كه بايد خيلي جدي اين مشكل دست و پا گير را برطرف كرد.

رهبر انقلاب بخش كشاورزي را داراي اولويت خواندند و افزودند: اين بخش، هم از جهت تأمين مواد غذايي و هم از جهت سهم اشتغال، بسيار مهم است و بايد با احداث صنايع تبديلي در روستاها و برطرف كردن مشكل فروش محصولات كشاورزي روستاييان، به آن توجه كامل كرد چرا كه در پيشرفت و قدرت كشور بسيار مؤثر خواهد بود.

رهبر انقلاب نيروي انساني كارآمد، جوان، پرانگيزه و خستگي ناپذير را ثروتي عظيم و بي نظير دانستند و افزودند: هزاران گروه تحقيقاتي در داخل و خارج از دانشگاهها وجود دارند كه مي‌توانند با ايده ها و فكرهاي خوب و راهگشا، چرخه كارها در بخش صنايع و معادن و ديگر بخشها را روان سازي و مسائل زمين مانده را راه‌اندازي كنند.

ايشان فرصت جبران خسارات سيل را فرصت خوبي براي رونق بخشهاي مختلف توليد خواندند و تأكيد كردند: بايد اعتبارات جبراني مناطق سيل‌زده را به گونه اي برنامه ريزي و هدايت كرد كه به رونق كارخانه ها بينجامد.

حضرت آيت الله خامنه اي مسكن سازي را از جمله رشته هاي كارآفرين خواندند و گفتند: از جمله غفلت هاي چند سال اخير، بي توجهي به موضوع مسكن سازي بوده است.

ايشان افزودند: بايد از فرصت ترميم يا ساخت مسكن براي هموطنان سيل زده استفاده كرد و با كمك دستگاههاي مختلف و بخش خصوصي حركت عظيم اشتغال‌زا و توليد آفرين در بخش مسكن را بوجود آورد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان به موضوع تلاشها و اقدامات ضد ايراني امريكا پرداختند و خاطرنشان كردند: در مواجهه با دشمن دو راه بيشتر وجود ندارد يا عقب‌نشيني ما و پيشروي متقابل آنها و يا مقاومت و ايستادگي كه تجربه ما در جمهوري اسلامي نشان مي‌دهد هر جا در مقابل دشمن مقاومت كرديم، جواب گرفتيم.

ايشان مقاومت در عرصه اقتصادي را متفاوت از مقاومت در عرصه نظامي دانستند و افزودند: مقاومت در عرصه اقتصادي به معناي مستحكم كردن ساخت اقتصادي كشور است كه لازمه آن هم برخورد جدي با مسائل و پيگيري امور است.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه براي اصلاح امور نبايد چشم به خارج دوخت، خاطرنشان كردند: چشم دوختن به بيگانه موجب ضربه به كشور مي شود كه نمونه آن را در برخورد اروپايي ها در قضيه برجام مي بينيم.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: ما با اروپايي ها، مشكل و دعوايي نداشتيم اما آنها به هيچيك از تعهدات خود عمل نكردند و نمي كنند و در عين حال مدام ادعا مي كنند كه ما به برجام پايبند هستيم.

ايشان با تأكيد بر اينكه علاوه بر دولت، مردم نيز بايد براي حل مسائل اقتصادي، نقش آفريني كنند، گفتند: مردم با خريد محصولات داخلي و استمرار حمايت از كالاي ايراني، پرهيز از اسراف، توجه نكردن به شايعات در فضاي مجازي و زياده روي نكردن در خريد، مي توانند به رونق توليد كمك كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه سخنان خود، در تبيين طراحي امريكايي‌ها در شرايط فعلي گفتند: آنها تمام تلاش خود را به كار گرفته اند تا با فشارهاي شديد اقتصادي، اولاً نظام محاسباتي مسئولان را به‌گونه‌اي تغيير دهند تا آنان مجبور به تسليم شوند و ثانياً مردم را در مقابل نظام قرار دهند.

ايشان با تأكيد بر اينكه طراحي و محاسبه امريكا همانند محاسبات چهل سال گذشته غلط است و به نتيجه هم نخواهند رسيد، افزودند: امريكايي‌ها اين بار نيز قطعاً شكست خواهند خورد و در اين موضوع ترديدي نيست.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: سردمداران امريكا به دليل بغض و كينه اي كه به جمهوري اسلامي ايران دارند، كور شده اند و نمي توانند درست محاسبه كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به مخالفت بسياري از صاحبنظران در امريكا با شيوه برخورد با ايران و گروههاي مقاومت گفتند: مسئولان كنوني امريكا واقعاً درك درستي نسبت به مسائل گوناگون و همچنين جمهوري اسلامي ندارند.

ايشان با تأكيد بر اينكه هيچكس نبايد از هيبت ظاهري، تشرها و هياهوهاي امريكا بترسد، افزودند: ابرقدرتها معمولاً كار خود را با تشر و هياهو پيش مي برند و هرگونه جا زدن در مقابل اين تهديدها خطا است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: علاوه بر امريكا، از ثروت قارون هاي منطقه خليج فارس نيز نبايد ترسيد زيرا هيچ غلطي نمي توانند بكنند.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: امريكا در سال 1357 و قبل از پيروزي انقلاب اسلامي بسيار قدرتمندتر از شرايط فعلي بود و كارتر رئيس جمهور آن زمان، هم عقل و هم قدرت بيشتري از رئيس جمهور كنوني امريكا داشت و محمدرضا پهلوي نيز به عنوان مأمور آنها بر همه امور مسلط و كاملاً تابع بود اما ملت ايران توانست با دست خالي همان امريكا را شكست دهد، ضمن آنكه جوانهاي انقلابي امروز كمتر از سال 57 نيستند و عمق انديشه انقلابي آنها نيز بيشتر است.

ايشان با تأكيد بر اينكه دشمني امريكا با جمهوري اسلامي بيشتر نشده بلكه نسبت به چهل سال گذشته، آشكارتر و صريح تر شده است افزودند: بايد بدانيم، كسي كه با صداي بلند تهديد مي‌كند، قدرت و توانايي او به اندازه آن صداي بلند نيست.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: دولت فعلي امريكا علاوه بر دشمني صريح تر با نظام اسلامي بيش از هر دولت ديگر اين كشور، در خدمت مصالح رژيم صهيونيستي است و به عبارتي بسياري از سياستهاي امريكا در دست صهيونيستها است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به ادعا و جنجال مقامات فعلي امريكا از جمله رئيس جمهور اين كشور مبني بر اينكه سياستهاي ما موجب تغيير در ايران شده است، گفتند: بله، تغيير در ايران ايجاد شده اما اين تغيير به اين صورت بوده است كه نفرت مردم از امريكا، ده برابر شده است.

ايشان «دست نيافتني تر شدن منافع جمهوري اسلامي»، «افزايش همت جوانان» و «افزايش آمادگي نيروهاي نظامي و امنيتي» را از ديگر تغييرات در ايران برشمردند و تأكيد كردند: سخنان مقامات امريكايي نشانگر ميزان دوري آنها از واقعيات و محاسبات اشتباه و غلط آنها است.

رهبر انقلاب اسلامي سخنان مقام‌هاي امريكايي درباره ايران را نشان دهنده حماقت بالاي آنها دانستند و افزودند: رئيس جمهور امريكا مي گويد از وقتي كه من آمده ام، هر جمعه در ايران راهپيمايي عليه نظام برگزار مي شود بايد به اين فرد گفت، اولاً روز جمعه نيست بلكه شنبه است و ثانياً تهران نيست بلكه پاريس است.

رهبر انقلاب با اشاره به مشكلات دروني و بزرگ امريكا در زمينه هاي اجتماعي و اقتصادي افزودند: اين نكته البته غالباً مورد توجه قرار نمي گيرد اما مشكلات مهم اجتماعي و تناقض و آشفتگي در دولت امريكا، واقعيتي است كه وضع ضعيف دشمن را نشان مي دهد.

ايشان با استناد به گزارشهاي رسمي مراكز دولتي امريكا، «وجود 41 ميليون امريكايي دچار گرسنگي و ناامني غذايي»، «نامشروع بودن چهل درصد نوزادان»، «وجود 2 ميليون و 200 هزار زنداني (كه بالاترين ميزان جهاني به نسبت جمعيت است)»، «بيشترين آمار مصرف مواد مخدر» و «وقوع 31 درصد تيراندازيهاي جمعي دنيا در امريكا» را از جمله واقعيات اين كشور خواندند و افزودند: برخي ها، امريكا را خيلي بزرگ و پرهيبت و خطرناك جلوه ندهند البته نبايد از دشمنيِ دشمن غفلت بشود اما حقيقت آن است كه امريكا گرفتار مشكلات مختلف است.

ايشان افزودند: علاوه بر اين گرفتاري هاي دروني، سياستهاي غلط امريكا از لحاظ سياسي و امنيتي عموماً به ضرر اين كشور تمام شده و در منطقه ما، اروپا و مواجهه با برخي قدرتهاي آسيايي، آنها را دچار مشكلات بيشتر كرده است، ضمن اينكه روند هزينه هاي 7 هزار ميليارد دلاري و بي نتيجه آنها در منطقه، همچنان ادامه دارد اگر چه دستشان در كيسه سعودي ها نيز هست.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به هشدار برخي صاحبنظران امريكايي مبني بر اينكه فشار بر جمهوري اسلامي به جهش اقتصادي ايران منجر خواهد شد، گفتند: امريكا در مواجهه با ملت ايران و استحكام روزافزون نظام اسلامي قطعاً شكست خواهد خورد.

ايشان با اشاره به برخي كه مي گويند مذاكره با امريكا چه عيبي دارد، تأكيد كردند: مذاكره با امريكا تا وقتي به تعبير حضرت امام آدم نشده سمّ است ضمن اينكه مذاكره با دولت فعلي اين كشور سمّ مضاعف است.

رهبر انقلاب در تبيين اين واقعيت افزودند: معناي حقيقي مذاكره، معامله و بده بستان است و آنها دقيقاً در اين معامله، دنبال نقاط قوت ايران هستند.

ايشان افزودند: مي گويند بياييد درباره موشك مذاكره كنيم، معناي حقيقي اين حرف اين است كه شما بايد بُرد و دقت موشك هايتان را كم كنيد تا اگر روزي شما را هدف قرار داديم، نتوانيد جواب بدهيد. اما بديهي است كه كسي در ايران اين حرف را نمي پذيرد؛ بنابراين همين سر و صداها ادامه خواهد يافت.

حضرت آيت الله خامنه اي تاكيد كردند: اين مسئله بحث دين و انقلاب نيست، بلكه هيچ ايراني غيرتمند و با شعوري حاضر نيست با طرفي كه مي خواهد نقاط قوت كشور را از دست او درآورد، معامله كند.

ايشان در مثال ديگري در زمينه اهداف واقعي دشمن در بحث مذاكره افزودند: عمق راهبردي سياسي و امنيتي براي هر كشوري مسئله اي حياتي است، براي ما نيز عمق راهبردي در منطقه خيلي مهم است، آنها از اين مسئله ناراحتند و مي خواهند بر سر عمق راهبردي بسيار خوب ايران با آنها معامله كنيم؛ آيا كسي مي پذيرد؟

رهبر انقلاب تأكيد كردند: براساس اين واقعيات اصل مذاكره با امريكا حتي با كسي كه آدم حسابي باشد غلط است و مذاكره با اينها كه به هيچ چيز از جمله اخلاق و قانون و عرف بين المللي پايبند نيستند، مسخره است و مطلقاً معنا ندارد.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: البته در عقلاي ما كسي دنبال مذاكره نيست، مردم هم كه دنبال مذاكره نيستند، فقط برخي گوشه كنار حرفي مي زنند.

رهبر انقلاب با اشاره به نامه هاي رئيس جمهور قبلي امريكا به ايشان افزودند: اوباما كه ظاهرش خيلي اتو كشيده تر از اينها بود يك نامه فدايت شوم براي ما نوشت و بنده بعد از مدتي جوابي به او دادم، بلافاصله نامه دوم را نوشت، مي خواستم جواب بدهم كه فتنه 88 پيش آمد و او با فراموش كردن همه آن حرف ها و ابراز ارادت ها، با خوشحالي به حمايت و دفاع از فتنه و فتنه‌گرها شتافت.

رهبر انقلاب با اشاره به اينكه امريكا مجبور به عقب نشيني در مقابل مقاومت ملت ايران خواهد شد افزودند: بحث مقاومت، بحث برخورد نظامي نيست و اينكه برخي در روزنامه يا فضاي مجازي مسئله جنگ را مطرح مي كنند، حرف بيخود و غلطي است.

ايشان تأكيد كردند: بنا نيست جنگي انجام بگيرد و انجام هم نخواهد گرفت، چرا كه ما ابتدا به ساكن هيچگاه دنبال جنگ نيستيم و آنها هم مي دانند كه جنگ به صرفه‌شان نيست.

رهبر انقلاب در پايان سخنانشان خاطرنشان كردند: رويارويي كنوني، برخورد اراده هاست و چون ما اراده اي قوي تر داريم و به خدا توكل مي كنيم، ان‌شاءالله آينده خوبي در انتظار ملت است.

ايشان تأكيد كردند: جمهوري اسلامي ايران به فضل الهي، در پرتو ايستادگي، هوشياري و اراده ملت و مديريتها و تدابير جديدي كه رئيس جمهور محترم اشاره كردند پيروز اين ميدان خواهد بود.

Powered by Tetis PORTAL